Jakuby - Altstadfest

Program

JAKUBY 2019

23 – 25 SIERPNIA 2019

PIĄTEK (23.08)

  • 17.15 – parada otwarcia

scena /15.00-21.00/

  • 15.00 -Turoszowianie
  • 15.35 - Jubilaci
  • 16.10 - Błękitne Kamizelki
  • 16.45 - Łużyczanki
  • 17.20 - Kapela Pogranicze
  • 18.30 - oficjalne otwarcie Jakubów 2019
  • 20.00 - Vechi Acum 

ulica /15.00 - 20.00/

  • Festiwal Artyści Ulicy na Granicy:
    Gwardia Gryfa, Klaun Feliks, Żaki Duo, Raskovnik, Duo Ruach.

Bulwar Grecki /15.00 - 20.00/

  • Teatr Wagabunda
  • Grupa animacyjna Tik Tak

14.00 – 20.00 - polsko- niemieckie warsztaty tańca tradycyjnego

  • Akademia Tańca Tradycyjnego w Europa Mieście Zgorzelec/Görlitz

wąwóz ul. Struga - Kino Jakubowe /20.00 - 22.30/

  • Zespół Czerwie gra na żywo do filmów Charliego Chaplina „Brzdąc” oraz „Charlie żołnierzem”

sobota (24.08)

scena /15.00 - 21.00/

  • 15.00 – Tacy sami
  • 17.00 – Radykalna Wieś
  • 20.00 – Potock

16.00 Spływ na Byle Czym po Nysie Łużyckiej

ulica /14.00 - 20.00/

  • Festiwal Artyści Ulicy na Granicy:
    żywe rzeźby, teatr A3 – parada „Zmysły” i „Sweet dreams”, teatr Akt - parada „Motyle”, Cichy Teatr – parady cyrkowe, Gwardia Gryfa – parady, spektakle, animacje, Klaun Feliks, Duo Rympau, Tobi Show „Ekscentryczny pokaz Clowna Tobiego”, Bandit Queen Circus - „Hot’n’cold”, Bill Bombadil, Troligoblin, Żaki Duo, Raskovnik, Duo Ruach, Kapela Trimingeru.

ul. Wrocławska /21.00 - 22.30/

  • Festiwal Artyści Ulicy na Granicy: teatr Akt, spektakl plenerowy pt. „Poza czasem”

Bulwar Grecki /14.00 - 23.00/

  • 14.00 -17.00 „Portrety filozofów - (nie)szablonowe warsztaty plastyczne”
    (namiot biblioteczny)
  • 16:00 Mistrzostwa w Rzucie Butem im. szewca Jakuba Böhme
  • Grupa animacyjna Tik Tak
  • Teatr Wagabunda
  • 14.00 – 20.00 - polsko-niemieckie warsztaty tańca tradycyjnego
    Akademia Tańca Tradycyjnego w Europa Mieście Zgorzelec/Görlitz
  • 20.00 – 23.00 - potańcówka na dechach, grają zespoły CzessBand i Bonanza

wąwóz ul.Struga - Kino Jakubowe /14.00 - 22.30/

  • 14.00 - 16.00 filmy dla dzieci
  • 16.00 – 18.00 film „Wschodząca Jutrzenka. W hołdzie Jakubowi Böhme” 
    reżyseria: Max Hopp, Jan Korthäuer, Ronald Steckel, Klaus Weingarten,
  • po projekcji rozmowa z dr. hab. prof. UWr Leszkiem Kleszczem z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego
  • 19.00 – 22.00 – filmy „Rycerz” i „Młyn i krzyż”, reż. Lech Majewski 

NIEDZIELA (25.08) 

scena: /14.30 - 21.00/

  • 14.30 – Ęzibaba
  • 16.00 – Kapela Trimingeru
  • 18.00 - koronacja Miss i Mistera Jakubowa
  • 19.00 – Kapela ze Wsi Warszawa

ulica /14.00 - 20.00/

  • Festiwal Artyści Ulicy na Granicy: 
    żywe rzeźby, teatr A3 – parada „Zmysły” i „Sweet dreams”, teatr Akt - parada „Motyle”, Cichy Teatr – parady cyrkowe, Gwardia Gryfa – parady, spektakle, animacje, Duo Rympau, Tobi Show „Ekscentryczny pokaz Clowna Tobiego”, Bandit Queen Circus„Hot’n’cold”, Bill Bombadil, Troligoblin, Żaki Duo, Raskovnik, Duo Ruach.

Bulwar Grecki /14.00 - 20.00/

  • Teatr Wagabunda
  • Grupa animacyjna Tik Tak
  • 14.00 - 17.00 plenerowe warsztaty programowania „Śladami Jakuba Böhme”
    (namiot biblioteczny)

UWAGA, ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Program Altstadtfest Görlitz

Organizatorzy

Please publish modules in offcanvas position.